Remil'de Evler

Bu bölümde yazdıklarımız online remil bakımı için gerekli değildir .Remil hakkında bilgi sahibi olmak isteyen okurlar hedeflenmiştir.Remil denklemi kurulurken meydana gelen her birime ev (hane) adı verilir.Daha iyi anlayabilmek için lütfen örnek remil tablosuna bakınız. Numaralı olarak gördüğünüz her birim remilde bir ev (hane) anlamına gelmektedir.Remil denkleminde toplam 16 adet ev elde edilir.Açıklamalarımızda sıkça kullandığımız "remilde evler (haneler)" ile kastettiğimiz bunlardır.Remil yorumu ise tutulan dilek bağlamında her eve gelen şekle göre yapılır.

Remil Evlerinin Kuvveti

Remil evlerinde de bir derecelendirme sistemi vardır.

  • 1., 4., 7., 10. haneler en kuvvetli haneler olup bunlara veted denir. Hali hazırın ziyadeliğine işaret ederler.
  • 2., 5., 8., 11. haneler orta kuvvette olup bunlara nail veted denir. Geleceği gösterirler.
  • 3., 6., 9., 12. haneler en zayıf haneler olup geçmişi gösterirler ve zevail veted adını alırlar.
  • 13., 14., 15., 16. haneler zevaid adını alırlar ve remil hükmünü teyid etmekte kullanılırlar.

Remil Yorumunda Evler

Remmaller bir şeklin kendi hanesinde bulunmasını niyetin/sorulan sorunun gerçekleşmesi yönünde kuvvetli bir işaret olarak kabul etmişlerdir. Örnek tablodan anlaşılacağı gibi remilde 16 hane (ev) ve her eve ait olan bir şekil bulunmaktadır. Örneğin 1. evin şekli lahyan (al ahyan) dır. Her remil hanesine ait olan remil şekli remil şekilleri bölümünde açıklanmıştır.

Remil Hakkında

Remil.Net te bulunan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.Remil.Net Bu bilgilerin kullanılmasından kaynaklanacak her türlü sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu bildirir.Remil.Net ekibi olarak okultizm ve metafizik kapsamına giren hiçbir bilgiye sarsılmaz bir inançla bağlanılmamasını ve kişilerin alacakları tüm kararlarda bilimin ve mantığın ilkelerine uymalarını şiddetle tavsiye ediyoruz..

Remil.Net Facebook